روکش چوب در صورت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خشن، دوره های طولانی نور مستقیم خورشید و درجه حرارت بالا می تواند لایه لایه شود، تاول بزند یا در لبه، پوست کنده شود. نکات ذکر شده در زیر دستورالعمل های کلی برای تمیز کردن مبلمان روکش چوبی است، اما توصیه می کنیم برای دستورالعمل های خاص در مورد نحوه تمیز کردن محصولات چوبی روکش، به سازنده هر قطعه مراجعه کنید.

وقتی صحبت از گردگیری روزانه می شود، می توانید از یک پارچه بدون پرز (مانند حوله میکروفیبر) برای تمیز کردن مبلمان روکش چوب استفاده کنید. پارچه را خشک نگه دارید و روکش را در جهت دانه های چوب پاک کنید.

می توانید قبل از تمیز کردن مبلمان، پارچه خود را با آب و یک صابون ملایم (مانند صابون ظرفشویی) خیس کنید. حتما سطح را با یک پارچه خشک بدون پرز پاک کنید تا بعد از آن رطوبت را حفظ نکند.

هنگام تمیز کردن مبلمان روکش چوبی از چه چیزهایی باید اجتناب کرد

محصولات تمیز کننده و شرایط محیطی خاصی وجود دارد که می تواند باعث شود مبلمان روکش چوبی شما به سرعت خراب شود. در اینجا مواردی وجود دارد که باید از آن اجتناب کنید تا مبلمان خود را در حالت نو نگه دارید.

محصولات پاک کننده با آمونیاک

از هیچ محصولی با پراکسید آمونیاک برای تمیز کردن روکش چوب استفاده نکنید. این محصولات شامل پاک کننده های شیشه و پنجره، پاک کننده های همه کاره، پاک کننده های اجاق گاز و پاک کننده های کاسه توالت می باشد. یک شیشه بدون آمونیاک یا پاک کننده همه منظوره می تواند بی خطر باشد، اما استفاده از آب و صابون ترجیح داده می شود.

پولیش های مبلمان حاوی موم یا سیلیکون

هنگام صیقل دادن مبلمان با روکش چوبی، از محصولاتی که حاوی موم یا سیلیکون هستند خودداری کنید زیرا ممکن است به مرور زمان روی مبلمان شما جمع شوند و ظاهری کدر ایجاد کنند. پولیش مبلمان روکش چوبی فقط باید با پولیش مبلمان با کیفیت بالا انجام شود.

اگر مبلمان روکش چوبی شما دارای خط و خش است، مقدار کمی پولیش مبلمان با کیفیت بالا را به یک پارچه نرم اضافه کنید و لکه را بمالید تا زمانی که دیگر قابل مشاهده نباشد. ما همچنین توصیه می کنیم قبل از شیرجه رفتن روی یک تکه کوچک و غیرقابل توجه از مبلمان خود، پولیش را آزمایش کنید.

قرار گرفتن در معرض بیش از حد گرما و آفتاب

از قرار دادن مبلمان روکش چوبی خود در مناطقی که در معرض نور مستقیم طولانی مدت خورشید قرار دارند، خودداری کنید، که می تواند باعث از بین رفتن رنگ چوب به مرور زمان شود. اگر مبلمان شما باید در مکانی آفتابی باشد، می توانید با پرده یا با قرار دادن یک سفره روی سطح در معرض آن از آن محافظت کنید.

قرار گرفتن در معرض گرما همچنین می تواند مبلمان چوبی شما را خراب کند. در واقع، حرارت کافی می تواند باعث شود چسبی که روکش را روی سطح زیرین نگه می دارد، شل شود. برای جلوگیری از این امر، مبلمان خود را در مکانی با دمای کنترل شده نگهداری کنید و اگر ظروف داغ یا تابه را روی سطح مبلمان خود قرار ندهید. امیدواریم این نکات به شما کمک کند هنگام تمیز کردن مبلمان روکش چوبی اعتماد به نفس داشته باشید.

دسته بندی شده در: