سیستم Bi-Touch به ربات‌ها در انجام وظایف دستی لمسی با استفاده از یک ابزار کمک می‌کند.

سیستم Bi-Touch برای کنترل دو دستی ربات‌ها

گروه محققان دانشگاه بریستول به نام “Bi-Touch” سیستمی نوآورانه را اختراع کرده‌اند که به ربات‌ها در انجام وظایف دستی لمسی با استفاده از یک ابزار یاری مجازی کمک می‌کند.

بر اساس گزارش اینترستینگ انجینیرینگ، این سیستم در صنایع متنوعی مانند برداشت میوه، انجام کارهای خانگی و همچنین استفاده از اعضای مصنوعی کاربرد دارد.

سیستم Bi-Touch در رباتیک از دو بازو یا دست برای انجام فعالیت‌هایی که نیازمند دقت، هماهنگی و بازخورد هستند، استفاده می‌شود. این روش می‌تواند در کنترل اشیاء بزرگ یا انجام وظایفی مانند باز کردن درها یا قرار دادن باتری به کار رود.

استفاده از سخت‌افزارهای ارزان و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، امکان آموزش دستکاری دو دستی به ربات‌ها را فراهم می‌آورد و آن‌ها را به انجام وظایف انسانی تجهیز می‌کند.

سیستم Bi-Touch در ربات ها

سیستم Bi-Touch به ربات‌ها در انجام کارهای دستی مانند ترجمه دستورات از یک دستیار دیجیتال کمک می‌کند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که این سیستم از یک هوش مصنوعی تشکیل شده است که با استفاده از بازخورد حسی و خودتحریکی، رفتارهای ربات را کنترل می‌کند.

در این تحقیق، از یک سیستم بازوی رباتیک دوتایی حسی به همراه آخرین پیشرفت‌ها در زمینه هوش مصنوعی و حس لامسه در ربات‌ها استفاده شده است.

محققان از یک روش نوآورانه به نام “Deep-RL” برای آموزش ربات‌ها استفاده کرده‌اند، که به نوعی شبیه به آموزش حیوانات با استفاده از سیستم پاداش و تنبیه عمل می‌کند. این سیستم به ربات‌ها تصمیم‌گیری و یادگیری از طریق آزمون و خطا را می‌آموزد و به مرور زمان، راه‌های موثرتری برای انجام وظایف را کشف می‌کند.

ییجیونگ لین، مولف اصلی این تحقیق، می‌نویسد: “می‌توان به سادگی در عرض چند ساعت، سیستم‌های هوش مصنوعی را در دنیای مجازی آموزش داد تا وظایف دستی را انجام دهند.”

دسته بندی شده در: