اگر فکر می‌کنید آخرین مدل آیفون گرانترین گوشی جهان است، پس حتماً هنوز چیزی از برندهای لوکس گوشی نشنیده‌اید! این روزها گوشی موبایل بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما را تشکیل می‌دهد. همانطور که طبقات اجتماعی مختلفی بین مردم وجود دارد، دنیای گوشی‌های موبایل هم به همین ترتیب است و گاهی قیمت‌هایی از گوشی‌های به اصطلاح لاکچری به گوش ما می‌خورد که باورش واقعاً سخت است. در این مقاله از مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا قصد داریم گران ترین گوشی های دنیا را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم کنجکاو هستید که با گرانترین موبایل آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

گرانترین برند گوشی جهان چیست؟

ورتو، معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین برندیست که گوشی‌های لوکس دست‌ساز و منحصر به فرد تولید می‌کند. این شرکت انگلیسی توسط سازنده فنلاندی گوشی نوکیا در سال ۱۹۹۸ تأسیس شد.

اگر نگاهی به لیست گرانترین گوشی جهان که در ادامه معرفی کرده‌ایم بیندازید، حتماً نام مدل‌هایی از این برند را خواهید دید. در واقع نام ورتو در صنعت موبایل نماد تجمل‌گرایی و ثروتمند بودن است. بعضی مدل‌ها در عین سادگی و حتی ارائه امکاناتی کمتر از گوشی‌های متداول به دلیل سنگ‌های قیمتی و طلایی که در آن‌ها بکار رفته شده ارزشی بالاتر از ۵۰ هزار دلار دارند و هرکسی از عهده خریدشان برنمی‌آید. نظر شما در مورد این برند چیست؟ حاضرید یک گوشی دکمه‌ای با نمایشگر کوچک و امکانات کم، ولی لوکس داشته باشید؟ البته به شرطی که به فکر فروش آن نیفتید. با این حال مدل‌های جدیدتر ورتو هم چیزی از امکانات روز کم ندارند، اما تمرکز اصلی سازنده روی متریال لوکس گوشی بوده است.

آیفون‌های جدید ممکنست بیش از ۱۰۰۰ دلار قیمت داشته باشند که برای اکثر مردم پول زیادیست، اما نه برای دارندگان لیست گران ترین گوشی جهان! در واقع گوشی‌های آیفونی وجود دارند که از ارزش بالاتری برخوردارند و حتی بیش از ۱ میلیون دلار فروخته می‌شوند. دلیل این قیمت‌های نجومی هم تغییرات مختلفیست که روی قطعات خاصی انجام شده؛ بنابراین، خودتان را آماده کنید، زیرا این لیست ده مدلی از گران ترین گوشی در جهان ، ذهن شما را متحیر خواهد کرد.

معرفی ۱۰ مدل برتر از گرانترین گوشی جهان

حدس می‌زنید گرانترین گوشی جهان چیست؟ گرانترین گوشی ثبت شده در کتاب رکوردهای گینس گوشی گلدویش لو میلیون (Goldvish Le Million) است. این گوشی که در سال ۲۰۰۶ توسط Swiss Goldfish S.A طراحی شده، از طلای خالص ساخته و با الماس تزئین شده است. این مدل آنقدر گران است که تولید آن را فقط به سه عدد محدود کردند. یک دستگاه از این گوشی مجلل با قیمت ۱.۲ میلیون دلار به یک تاجر روسی فروخته شد و دیگری هم در هنگ‌کنگ به فروش رسید.

با این حال، اخیراً گوشی‌های گران‌تری هم عرضه شده‌اند که هنوز در کتاب رکوردهای گینس رتبه‌بندی نشده‌اند. مثلاً FALCON SUPERNOVA IPHONE 6 PINK DIAMOND با قیمت ۴۸.۵ میلیون دلاری گرانترین گوشی در حال حاضرست که در گینس ثبت نشده است. دلیل اصلی قیمت بالای این گوشی الماس صورتی رنگیست که در پشت آن نقش بسته و با پوشش پلاتین به همراه قاب طلای ۱۸ عیار جلوه‌نمایی می‌کند.

در ادامه با معرفی مدل‌های بیشتری از گران ترین گوشی موبایل جهان می پردازیم.

IPhone 5 Black Diamond ($15.3 Million)

این گوشی یکی از گرانترین گوشی دنیا  و در واقع شاهکاری ساخته استوارت هاگز محسوب می‌شود. ساخت این مدل حدود ۹ هفته طول کشید. قیمت ۱۵.۳ میلیون دلاری آن به دلیل بکار بردن طلای ۲۴ عیار با وزن ۱۳۵ گرم که در ساخت این گوشی استفاده شده است. یاقوت کبود و ۶۰۰ الماس سفید به این گوشی شکوه خیره‌کننده‌ای می‌دهند. دکمه هوم بهترین و گرانترین گوشی جهان دارای یک الماس سیاه تک‌تراش ۲۶ قیراطی است. صاحب الماس سیاه، یک تاجر چینیست که سفارش ساخت این گوشی را داده است. قیمت گرانترین گوشی جهان به تومان با دلار امروز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود!

آیفون‌های جدید مثل گوشی آیفون ۱۲ پرو سولاریوس زنی ۱۰۰ هزار دلاری هم از گرانترین گوشی ها محسوب می‌شوند، ولی به پای مدل‌های لوکس و خاص قبلی نمی‌رسند.

IPhone 4s Elite Gold ($9.4 Million)

چهارمین گوشی از لیست گرانترین گوشی موبایل دنیا آیفون ۴ اس الیت گلد است که باز هم توسط استوارت هیگز طراحی شده؛ این گوشی دست‌ساز ۵۰۰ قطعه الماس دارد که در مجموع به بیش از ۱۰۰ قیراط می‌رسند. لوگوی آیفون خود متشکل از ۵۳ الماس است و دکمه هوم با الماس ۸.۶ قیراطی جایگزین شده است. متریال‌های دیگری چون سنگ‌های کمیاب اوپال، کوارتز و سنگ ستاره هم در این گوشی بکار برده شده است.

IPhone 4 Diamond Rose Edition ($8 Million)

باز هم نام آیفون را در لیست گرانترین گوشی در جهان می‌بینیم. این نسخه منحصر به فرد از آیفون ۴ توسط Stuart Huges طراحی شده و یکی از برجسته‌ترین گوشی‌های این لیست است. همانطور که از نامش پیداست، این مدل از رزگلد ساخته شده و ۵۰۰ عدد الماس با وزن ۱۰۰ قیراط دارد. لوگوی اپل هم الماس نشان شده و یک الماس صورتی تک تراش ۷.۲ قیراطی روی دکمه هوم ظاهر لوکس آن را تکمیل می‌کند. آیفون Diamond Rose Edition هشت میلیون دلار قیمت دارد.

IPhone 3G Kings Button ($2.5 Million)

پیتر آلویسون یکی از مجلل‎ترین و گرانترین گوشی های موبایل را خلق کرده است. این گوشی با برچسب قیمتی ۲.۵ میلیون دلاری از طلای سفید ۱۸ عیار، رزگلد و طلای زرد تشکیل شده است. نوار طلای سفید روی طرح کلی گوشی از ۱۳۸ الماس تراش برلیانت ساخته شده است. نام Kings Button از دکمه هوم الهام گرفته شده که با الماس تک تراش ۶.۶ قیراطی جایگزین شده است.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot ($1 Million)

به غیر از مدل‌هایی که تاکنون معرفی کردیم حدس می‌زنید گرانترین مدل گوشی مربوط به چه برند دیگری می‌تواند باشد؟ با برچسب قیمتی ۱ میلیون دلاری، جکپات Luxor Las Vegas با طراحی گرسو یکی از گران ترین گوشی های موجود در این لیست است. تنها سه دستگاه از این مدل تا به امروز ساخته شده و یک عدد منحصر به فرد بر روی هر یک حک شده است. پنل پشتی از چوب یک درخت آفریقایی ۲۰۰ ساله ساخته شده و بیش از ۱۸۰ گرم طلا و الماس سیاه به وزن ۴۵.۵ قیراط در آن استفاده شده است. کلیدهای گوشی هم هفده یاقوت کبود جلا داده شده‌اند.

Vertu Signature Cobra ($310,000)

بالاخره نوبت به گوشی ورتو رسید، این مدل به عنوان گران ترین گوشی جهان با طراحی متفاوت قیمت ۳۱۰ هزار دلاری دارد. متمایزترین ویژگی این گوشی، ماریست که در اطراف لبه‌های آن قرار گرفته‌؛ این مار از ۴۳۹ یاقوت ساخته شده و روی چشم‌ها هم زمرد کار شده است. از این گوشی ۲۸۸ قطعه‌ای تنها ۸ دستگاه ساخته شده است و ۲ گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی را هم ارائه می‌دهد.

IPhone Princess Plus ($176,400)

پیتر آلویسان، طراح اتریشی، این مدل را در سال ۲۰۰۷ ساخت که همچنان گران ترین گوشی دنیا در سال ۲۰۲۱ هم محسوب می‌شد. گوشی آیفون پرنسس پلاس ۱۷۶۴۰۰ دلاری از طلای سفید ۱۸ عیار و ۳۱۸ عدد الماس ساخته شده است. دلیل نامگذاری این گوشی اینست که از ۱۳۸ الماس تراش پرنسسی در آن استفاده شده، در حالی که بقیه الماس های تراش درخشان هستند.

 

دسته بندی شده در: