شماره مجازی، یک شماره تلفن است که علیرغم اینکه وجود خارجی ندارد، اما بسیاری از امکانات شماره تلفن واقعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. دلایل مختلفی برای استفاده از این شماره وجود دارد که یکی از این دلایل استفاده از آن برای افرادی است که مایل به فاش شدن اطلاعات شخصی خود در فضای مجازی نیستند.

ساخت شماره مجازی برای این گروه از افراد امکان استفاده از اپلیکیشن‌ها، پلتفرم‌ها و وب سایت‌های مختلف را بدون نمایش شماره اصلی فرد به دیگران فراهم می‌سازد. این موضوع باعث حفظ حریم خصوصی و افزایش امنیت افراد می‌شود. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در جستجوی یافتن اطلاعاتی پیرامون این موضوع هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

در ادامه به شما اطلاعات بیشتری درباره شماره مجازی، کاربرد آن و آموزش ساخت این شماره جهت استفاده از اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های مختلف ارائه می‌دهیم.

شماره مجازی چیست؟

ممکن است برای شما هم این سؤال پیش آید که شماره مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟ در پاسخی مختصر به این سؤال می‌توان بیان کرد که شماره مجازی، سرویسی است که به خط تلفن خاصی مرتبط نیست. ویژگی اصلی این شماره این است که می‌توان آن را به چند خط تلفن مختلف متصل کرد یا در بین آنها جابجا نمود. از قابلیت‌های شماره‌های مجازی می‌توان به اتصال به طور همزمان تماس‌های ورودی به چندین شماره و تعویض شماره‌های متصل به هر تلفن اشاره کرد.

از موارد کاربرد شماره مجازی می‌توان استفاده از این سرویس برای کارمندان یا افرادی که در خانه کار می‌کنند، را نام برد. این افراد می‌توانند از شماره مجازی جهت برقراری یا دریافت تماس با هر دستگاهی از جمله تلفن همراه یا تلفن نرم افزاری استفاده کنند. از شماره مجازی جهت ساخت حساب کاربری و ثبت نام در شبکه‌های مجازی نیز استفاده می‌شود.

با استفاده از ساخت شماره مجازی تلگرام، واتساپ یا رسانه‌های اجتماعی چون توییتر و اینستاگرام به راحتی می‌توان در این پیام رسان‌ها یا شبکه‌های اجتماعی ثبت نام کرد و از مزایای آن بهره برد. ساخت شماره مجاری همچنین برای تماس گرفتن و ارسال و دریافت پیامک از کشور مورد نظر کاربرد دارد. بدین وسیله با در اختیار قرار دادن شماره تلفن خود به مخاطبان یا مشتریان خود در کشوری دیگر، می‌توانید با کمترین هزینه با آنها تماس بگیرید یا پیامک ارسال کنید. استفاده از خدمات سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده اند، از دیگر موارد کاربرد شماره مجازی است.

از ویژگی‌های شماره مجازی، حفظ حریم خصوصی و امنیت افراد است.

مزایای ساخت شماره مجازی چیست؟

دلایل مختلفی برای ساخت شماره مجازی و استفاده از آن وجود دارد. از مهم ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         کاهش هزینه‌های ارتباط

با توجه به اینکه هنگام استفاده از شماره مجازی برقراری ارتباط فرد در بستر اینترنت انجام می‌شود، هزینه‌های ارتباط بسیار پایین و مناسب است. این موضوع زمانی اهمیت دارد که شما از این شماره برای ارتباط با مخاطب یا مشتری خود در کشوری دیگر استفاده می‌کنید.

·         سهولت در ساخت شماره مجازی و استفاده از آن

مهم ترین مزیت ساخت شماره مجازی، رایگان بودن و انجام آن به روشی کاملاً آسان است. با نصب یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی، به راحتی می‌توانید از مزایای این سرویس استفاده کنید.

·         حفظ حریم خصوصی و رعایت امنیت

شماره‌های مجازی امنیت و حریم خصوصی شما را به عنوان یک کاربر حفظ می‌کنند. در بیشتر وب سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها برای ورود کابر شماره تلفن درخواست می‌شود. در برخی از پلتفرم‌ها نمایش این اطلاعات به دیگران، حریم خصوصی کاربر را خدشه دار می‌کند. اما، با ساخت شماره مجازی وب سایت‌های کلاهبردار یا افراد هکر به راحتی نمی‌توانند حریم خصوصی افراد را زیر سؤال ببرند.

·         افزایش اعتبار کسب و کار

افزایش اعتبار کسب و کارها با کمترین هزینه از دیگر موارد کاربرد شماره مجازی و یکی از مهم ترین مزیت های آن محسوب می‌شود. اغلب مشتریان به کسب و کارهای بین المللی راحت تر اعتماد می‌کنند؛ بنابراین شما به عنوان صاحب یک کسب و کار می‌توانید یک شماره مجازی به صورت کاملاً رایگان  بسازید. با قرار دادن این شماره روی محصول یا انتشار آت در فضای مجازی، می‌توانید ضمن معرفی کسب و کارتان به عنوان یک کسب و کار بین المللی، اعتماد مشتریان را نیز به خود جلب کنید.

یکی دیگر از مزایای جالب استفاده از شماره مجازی امکان داشتن چند اکانت مختلف در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی است. به این صورت دیگر نیاز نیست با اکانت اصلی خود با دیگران ارتباط برقرار کنید!
همچنین بخوانید:

خطرات شماره مجازی چیست؟

از مهم ترین خطرات شماره مجازی امکان هک شدن اطلاعات تماس شماست. این اطلاعات ممکن است توسط وب سایت ساخت شماره مجازی هک شود. به عنوان مثال، افراد هکر می‌توانند با استفاده از شماره مجازی واتساپ یا تلگرام یا دیگر پیام رسان‌های شما، مخاطبین ذخیره شده روی سیم کارت یا گوشی را به گروه‌ها یا کانال‌های مختلف اضافه کنند. به این ترتیب، با فروش مخاطبین درآمد کسب کنند.

از دیگر خطرات شماره مجازی، امکان از دست دادن اطلاعات حساب کابری شماست. در صورت بروز مشکل در اکانت شما پس از ایجاد یک شماره مجازی و ثبت نام در یک برنامه یا وب سایت، ممکن است ورود دوباره به اکانت و احراز هویتی مجدد لازم باشد. در این صورت، به دلیل فراموش کردن شماره یا عدم دسترسی به صفحه شماره خود، اکانت تان را به طور کامل از دست می‌دهید.

خرید شماره مجازی برای کشورهای مختلف

با استفاده از شماره‌های مجازی می‌توانید از خدمات و امکانات سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های غیر ایرانی استفاده کنید. با استفاده از این شماره‌ها نیازی به پرداخت هزینه‌های زیادی برای تهیه خط از خارج از کشور ندارید. جهت خرید شماره مجازی سایت‌های ایرانی متعددی وجود دارند. وب سایت Globalnumber، Maxnumber و Numberland برخی از سایت‌های مرتبط در این زمینه هستند. در این میان، ما به شما وب سایت Globalnumber را پیشنهاد می‌کنیم. جهت خرید شماره مجازی می‌توانید به وب سایت شماره جهانی به آدرس www.globalnumber.ir مراجعه کنید. در این وب سایت معتبر ایرانی قادر خواهید بود شماره مجازی ایرانی یا بین المللی دریافت کنید.

با ورود به این سایت، ابتدا گزینه‌های موجود برای خرید را بررسی کنید و سپس با توجه به کشور، اپلیکیشن یا سایتی که می‌خواهید در آن از شماره مجازی استفاده کنید، اقدام به خرید کنید. در این وب سایت ساخت شماره مجازی می‌توانید شماره ای بدون ریپورت از سراسر جهان دریافت کنید. شماره مجازی آلمان، انگلیس یا هر کشور مد نظرتان را به راحتی خریداری می‌کنید. عملیات سفارش در این وب سایت جهت خرید شماره مجازی، پس از ثبت مشخصات در کمترین زمان انجام می‌شود. پرداخت‌ها نیز توسط کلیه کارت‌های شتاب کشور امکان پذیر است.

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

پس از معرفی این موضوع که شماره مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد، به آموزش ساخت این شماره می‌پردازیم. برنامه‌های متعددی برای آموزش ساخت شماره مجازی رایگان معرفی شده اند. در قالب این برنامه‌ها می‌توانید با داشتن چندین شماره در شبکه‌های اجتماعی چند حساب کاربری داشته باشید. ساخت شماره مجازی با کامپیوتر یا استفاده از این اپلیکیشن‌ها، امکان استفاده از امکانات متنوع آنها را برای شما فراهم می‌سازد. برخی از این برنامه‌ها عبارتند از:

برنامه TextNow

یکی از روش‌های آموزش ساخت شماره مجازی رایگان با استفاده این برنامه است. با نصب برنامه TextNow، امکان ارسال و دریافت پیامک و برقراری تماس صوتی وجود دارد. ضمن آنکه می‌توانید یک شماره مجازی امریکا یا کانادا مخصوص به خودتان ایجاد کنید.

برنامه TextPlus

برنامه TextPlus یکی دیگر از برنامه‌های ساخت شماره مجازی رایگان است. این برنامه امکان دریافت و ساخت شماره مجازی را برای شما فراهم می‌کند. در TextPlus می‌توانید از یک شماره مجازی کانادا یا امریکا استفاده کنید. به این مفهوم که شما در ایران حضور دارید و در عوض از یک شماره ثابت آمریکایی یا کانادایی استفاده ‌می‌کنید. به این ترتیب، می‌توانید با استفاده از این برنامه با مشتریان خود در سراسر جهان تماس برقرار کنید.

برنامه NextPlus

یکی دیگر از بهترین برنامه های ساخت شماره مجازی رایگان برنامه NextPLUS است. با نصب این برنامه می‌توانید ضمن ایجاد یک شماره مجازی رایگان، تماس برقرار کنید یا پیامک ارسال و دریافت کنید. در این برنامه امکان تماس ورودی و خروجی به صورت نامحدود وجود دارد و با نصب  این برنامه می‌توانید یک شماره مجازی رایگان بدون ریپورت در اختیار داشته باشید.

برنامه Text Free & Call Free

این برنامه هم امکان ساخت شماره مجازی رایگان را برای شما فراهم میکند. با استفاده از این برنامه می‌توانید به صورت 100 درصد رایگان با هر مخاطبی در سراسر دنیا تماس بگیرید و پیامک متنی یا چند رسانه ای ایجاد کنید.

برنامه Textme

از دیگر برنامه های ساخت شماره مجازی رایگان می‌توان به برنامه Textme اشاره کرد. این برنامه هم امکان ساخت شماره مجازی کانادا یا امریکا را به شما می‌دهد. به این ترتیب، می‌توانید با این نقاط به صورت کاملاً رایگان تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید.

ساخت شماره مجازی رایگان برای تلگرام

ساخت شماره مجازی برای تلگرام با استفاده از اپلیکیشن‌های متعددی امکان پذیر است. برنامه‌هایی چون NextPlus، Talk2،SmarCall و TextNow جهت ساخت شماره مجازی در این پیام رسان کاربرد دارند. در میان اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی رایگان برای تلگرام ، اپلیکیشن Talk2 مجبوبیت بیشتری در بین کاربران داراست. ضمن آنکه، عملکردی بهتری نیز از سایر برنامه‌ها نشان داده است.

در این برنامه جهت ساخت شماره مجازی رایگان برای این پیام رسان، باید شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد فعال سازی برای شما ارسال شود. پس از تأیید حساب کاربری، یک شماره مجازی فیلیپین به شما تعلق می‌گیرد. پیش شماره آن (63+) در منوی کناری برنامه قابل رؤیت است. نکته مهم در استفاده از شماره مجازی ساخته شده در این برنامه این است که جهت برقرارری تماس و ارسال پیامک با آن، اکانت تعریف شده در این برنامه باید شارژ شود. برنامه Talk2 را می‌توان ربات شماره مجازی رایگان برای تلگرام نیز معرفی کرد.

ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی

ساخت اپل آیدی در گوشی‌های آیفون یا دستگاه‌های مبتنی بر iOS با محدودیت‌هایی همراه است. یکی از این محدودیت‌ها، درخواست شماره تلفن برای دریافت این اکانت است. تا پیش از این، تنها پیش نیاز ساخت اپل آیدی ایجاد یک ایمیل معتبر بود. در حال حاضر، شماره تلفن هم یکی دیگر از روش‌های ساخت این آیدی معرفی شده است. با توجه به محدودیت‌های اعمال شده از سوی اپل، کاربران ایرانی در ثبت شماره تلفن خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند. خوشبختانه، این موضوع دیگر جای نگرانی ندارد و ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی، یکی از روش‌هایی است که معضل شماره تلفن برای ساخت این آیدی را در گوشی‌های آیفون یا دستگاه‌های iOS حل کرده است.

ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی به صورت رایگان

ساخت شماره مجازی برای کاربران iOS به راحتی امکان پذیر است. برای ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی به دو روش رایگان و پولی می‌توانید اقدام کنید. تنها سرویس رایگان برای ساخت شماره مجازی در اپل با استفاده گوگل ویس (Google Voice) است. برای ساخت اپل آیدی با استفاده از این سرویس نیاز به شماره تلفن دارید و این موضوع ممکن است شما را در روند ثبت نام با مشکلاتی مواجه سازد.

اپلیکیشن‌های رایگان جهت ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی از دیگر روش‌های استفاده از این شماره در گوشی‌های آیفون است. اپلیکیشن‌های TextPlus،  TextFree و TextNow از مهم ترین برنامه‌های معرفی شده جهت ساخت شماره مجازی در سیستم عامل iOS معرفی شده اند. این برنامه‌ها از طریق Google Play و سایت‌های ایرانی قابل دانلود و نصب هستند. با نصب این برنامه‌ها ساخت شماره مجازی امریکا امکان پذیر است و با این سرویس می‌توانید از ارسال و دریافت پیامک یا برقراری تماس صوتی به صورت رایگان استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا به این سؤال که شماره مجازی چیست پاسخ دهیم. همچنین، برخی روش‌های ساخت شماره مجازی را برای شما بازگو کردیم. با استفاده از این سرویس می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه، با مخاطبان خود در سراسر دنیا تماس بگیرید. مخاطبان شما هم می‌توانند با این روش بدون هیچ گونه محدودیتی با شما در تماس باشند. این موضوع به ویژه برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و کارآفرینانی که تمایل دارند با جهان در ارتباط باشند و محصولات یا خدمات خود را در این گستره عرضه کنند، بسیار مفید خواهد بود. نظر شما چیست؟ آیا تاکنون از شماره مجازی استفاده کرده اید؟  آیا شما هم استفاده از این سرویس را مفید و مطمئن می‌دانید؟ شما کاربران گرامی می توانید نظرات ارزشمند خود در بخش دیدگاه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

دسته بندی شده در: