تاچ ال سی دی یکی از قطعات بسیار مهم در گوشی‌های موبایل است. نکته مهمی که باید در مورد تاچ ال سی دی بدانید این است که این قطعه نسبت به ضربه حساس است. این مسئله باعث شده تا در اثر اتفاقاتی چون افتادن گوشی از دست یا برخورد گوشی با اجسام سخت ممکن است با مشکل خرابی و آسیب دیدگی این قطعه مواجه شوید و نیاز به تعویض آن داشته باشید. با این وجود همانند بسیاری از قطعات جانبی موبایل، تاچ ال سی دی نیز دارای مدل های فیک زیادی می باشد که در صورت عدم توجه به این موضوع ممکن است مدل غیر اصل را خریداری کنید.

در این بین یکی از سوالات مهمی که افراد مطرح می‌کنند این است که نحوه تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک چگونه است؟ اگر قصد خرید تاچ ال سی دی گوشی دارید، به منظور بررسی این مسئله با ما همراه باشید تا در این مطلب نگاهی به روش تشخیص اصل و کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل انداخته و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

اهمیت خرید ال سی دی اصل

پیش از آن که بخواهیم شما را با نحوه تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک آشنا کرده و در این زمینه اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم، نیاز است تا در مورد اهمیت خرید و استفاده از ال سی دی اصل توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. تاچ ال سی دی در واقع قطعه‌ای است که مسئول تشخیص حرکات انگشت شما بر روی صفحه موبایل به حساب می‌آید. شما می‌توانید دستوراتی چون زدن بر روی صفحه، زوم کردن، سواپ کردن و… را از طریق این صفحه به گوشی خود بدهید.

زمانی که صفحه موبایل به هر دلیلی آسیب می‌بیند، نیاز است تا این قطعه را تعویض کنید. در صورتی که به جای خرید صفحه اصل و اورجینال به سراغ محصولات فیک بروید، مطمئنا نمی‌توانید به صورت درست و اصولی از این صفحه تاچ استفاده کنید.

به همین دلیل نیاز است تا در صورتی که قصد تعویض این قطعه را دارید، مطمئن شوید که تاچ ال سی دی اصل را خریداری کرده اید تا بتوانید با خیال آسوده از این تاچ استفاده کنید. در بخش‌های بعدی به صورت کامل شما را با تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و تقلبی گوشی آشنا کرده و در مورد تفاوت ویژگی ‌های ال سی دی اصلی و ویژگی ‌های ال سی دی تقلبی اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

چگونه تاچ ال سی دی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کنید، باید به این نکته اشاره کرد که روش‌های مختلفی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید اقدام به تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از فیک کنید. اگر بخواهیم شما را با این روش‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تفاوت کیفیت و شفافیت تصویر

اولین روشی که از طریق آن می‌توانید اقدام به تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کنید، بررسی میزان کیفیت تصویر و شفافیت آن است. در صورتی که اقدام به خرید ال سی دی اصل کنید، می‌توانید تصاویر را با کیفیت بالا و تفکیک رنگ بسیار خوبی مشاهده کنید. تفاوت بین کیفیت و شفافیت تصویر بین تاچ اصل و فیک باعث شده تا این ویژگی تبدیل به یکی از مهم ترین و ساده ترین روش‌های تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک محسوب شود. ال سی دی‌هایی که فیک هستند، تفکیک رنگ خوبی ندارند و همچنین کیفیت تصویر آن‌ها بسیار پایین تر است.

قیمت

یکی دیگر از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید تفاوت تاچ ال سی دی اصل و فیک را درک کنید، تفاوت قیمت بین این دسته از محصولات است. اگر بخواهیم در مورد این پارامتر برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که تاچ ال سی دی‌هایی که فیک و تقلبی هستند، به خاطر کیفیت پایینی که دارند، معمولاً بسیار ارزان تر از تاچ ال سی دی‌های اصلی هستند.

مهم ترین عاملی که باعث این تفاوت قیمت می‌شود، تولید تاچ ال سی دی‌های فیک و غیر اورجینال توسط شرکت‌های چینی متفرقه است. این در حالی است که تاچ ال سی دی‌های اصل باید تولید توسط شرکت‌های اصلی تولید شوند. پیشنهاد ما این است که اگر هدف شما خرید تاچ ال سی دی اورجینال و اصلی است، به هیچ عنوان گول قیمت ال سی دی‌های ارزان قیمت و پایین موجود در بازار را نخورید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که برای خرید تاچ ال سی دی اصل و اورجینال هزینه کرده و محصول با کیفیتی را خریداری کنید.

میزان روشنایی صفحه

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن اقدام به تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کنید، بررسی میزان روشنایی صفحه است. تاچ ال سی دی‌های اصلی به نحوی هستند که قادر خواهند بود تا به صورت مداوم و کیفیت و میزان روشنایی قابل توجهی را ارائه دهد.

همچنین پیشنهاد ما این است که برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک به محیط‌های باز و جایی که نور محیط زیاد است بیایید تا در محیط‌های بیرونی اقدام به مشاهده تاچ ال سی دی اصل از فیک کنید. بیشتر تاچ ال سی دی‌های تقلبی و فیک به نحوی است که در محیط‌های بیرونی که نور زیادی وجود دارد، شفافیت بسیار کمی دارند و همین مسئله باعث می‌شود تا مشاهده تصاویر بر روی این ال سی دی‌ها بسیار سخت خواهد بود.

پدهای روی کابل

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید تفاوت تاچ ال سی دی اصل با مدل‌های کپی و فیک را تشخیص دهید، بررسی پدهای موجود بر روی کابل‌های تاچ است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ال سی دی‌های اصل به نحوی هستند که روی کابل‌های آن ها، شاهد پدهایی هستیم. این پدها به نحوی هستند که مشابه محافظ عمل می‌کنند.

این در حالی است که در تاچ ال سی دی‌های فیک و تقبلی این پدها وجود ندارند. البته امروزه شرکت‌های چینی متفرقه که در حوزه تولید تاچ ال سی دی‌های فیک فعالیت دارند، پدهایی را بر روی کابل‌های ال سی دی‌های خود قرار می‌دهند. با این حال پدهای مورد استفاده در تاچ‌های ال سی دی فیک بسیار زبر و بی کیفیت هستند.

 جزییات طراحی نظیر لوگو شرکت سازنده

هر یک از شرکت‌های معتبر که در زمینه طراحی و تولید تاچ ال سی دی فعالیت دارند، جزئیات مختلفی را برای محصولات خود در نظر می‌گیرند تا مشتریان بتوانند از این طریق اقدام به تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کنند.

به عنوان مثال شرکت اپل، در هنگام تولید تاچ‌های خود، روی هر دو طرف کابل‌های ال سی دی لوگو اپل را قرار می‌دهند. شما می‌توانید با مشاهده لوگو شرکت سازنده بر روی تاچ ال سی دی، متوجه اصالت این دسته از محصولات شوید. این در حالی است که در تاچ ال سی دی های فیک و تقلبی هیچ لوگویی زده نمی‌شود و یا حتی در صورتی که لوگو شرکت‌ها نیز کپی شود، کیفیت آن‌ها بسیار پایین است.

بررسی فونت شماره سریال ها

از دیگر روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید اقدام به تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کنید، بررسی شماره سریال‌های مورد استفاده در این دسته از محصولات است. در تمامی تاچ ال سی دی‌های موجود در بازار شاهد قرارگیری شماره سریال هستیم.

اگر تاچ ال سی دی که خریداری می‌کنید، شماره سریال ندارند، صد در صد این محصول فیک است. از سوی دیگر اگر شماره سریال‌های تاچ ال سی دی بسیار پر رنگ و واضح باشند، باز هم این فونت و رنگ نشانگر تقلبی بودن تاچ ال سی دی است. از سوی دیگر اما شماره سریال‌هایی که روی تاچ ال سی دی‌های اصل هستند کم رنگ بوده و با فونت کوچکی نوشته می‌شوند.

محافظت از دوربین سلفی

در ال سی دی‌های اصل و اورجینال شاهد قرارگیری یک محافظ بر روی لنز دوربین سلفی هستیم. این محافظ‌ها باعث می‌شود تا جلوی خرابی و آسیب دیدگی لنز دوربین سلفی گرفته شود. این در حالی است که در ال سی دی‌های تقلبی چنین محافظی در نظر نگرفته شده و تنها شاهد جایگاهی برای قرار گیری دوربین جلو در آن‌ها هستیم.

سرعت تاچ ال سی دی و عملکرد آن

از دیگر روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید تاچ ال سی دی اصل از فیک را تشخیص دهید، بررسی عملکرد، به خصوص سرعت تاچ این دسته از محصولات است. در ال سی دی‌های اورجینال شاهد سرعت بالا تاچ اسکرین هستیم. ال سی دی‌های اصل دقیقا سرعتی مشابه با تاچ ال سی دی‌های فابریک دارند و بدون هیچ باگ و تأخیری می‌توانید از آن‌ها استفاده می‌کنید. از سوی دیگر اما در تاچ ال سی دی‌هایی که تقلبی هستند با مشکلاتی چون سرعت پایین و تاخیر مواجه خواهید شد.

در واقع می‌توان گفت که حساسیت تاچ ال سی دی‌های اصلی بسیار بهتر و بیشتر از تاچ ال سی دی‌های فیک است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در هنگام خرید و نصب یک تاچ ال سی دی جدید به این پارامتر نیز توجه کنید.

ماندگاری و طول عمر ال سی دی

بدون هیچ شک و تردیدی، تاچ ال سی دی‌های اصل و اورجینال به نسبت تاچ ال سی دی‌های تقلبی طول عمر بالاتری دارند. همچنین این دسته از ال سی دی‌ها به نحوی هستند که در برابر مشکلاتی چون ضربه، گرما، سرما و فشار می‌توانند مقاومت بسیار زیادی از خود نشان دهند. از سوی دیگر اما تاچ ال سی دی‌هایی که فیک هستند، با کمترین ضربه، تغییرات آب و هوایی، فشار و… به سرعت آسیب می‌بینند و ممکن است با مشکلاتی چون سوختن ال سی دی‌ها و پیکسل‌ها مواجه شوید.

حرف آخر

در این مطلب از تکنوسان مگ تلاش کردیم تا شما را با روش‌های تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک آشنا کرده و بیان کنیم که چگونه می‌توانید با توجه به چند پارامتر مختلف، به سرعت متوجه شوید که آیا تاچ ال سی دی که قصد خرید آن را دارید اورجینال است یا خیر. در صورتی که تجربه و نظر خاصی در مورد روش‌های تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک گذاشته و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا بتوانند به راحتی اقدام به خرید یک تاچ ال سی دی اورجینال کنند.

دسته بندی شده در: