غذاهای پروتئینی مناسب کاهش وزن

1. آجیل و خشکبار مصرف کنید

خوردن منظم آجیل‌ها می‌تواند کاهش وزن را سرعت بخشیده و کلسترول را بهبود دهد. به دلیل اینکه مصرف آجیل و خشکبار با کاهش اشتها و افزایش حس سیری مرتبط است. این به معنای آن است که افرادی که آنها را می‌خورند ممکن است به‌طور طبیعی در طول روز غذای کمتری بخورند.

به عنوان مثال، بادام به دلیل دارا بودن فیبر و پروتئین فراوان موجب کاهش فشار خون می‌شود و چربی شکم را از بین می‌برد. بادام به صاف شدن شکم خیلی کمک می‌کند چون این ماده دارای پروتئین‌های ضدگرسنگی و چربی‌های غیر اشباع است که بسیار سیر کننده می‌باشد.

2. تخم مرغ

خوردن صبحانه ای سالم روشی عالی برای شروع روز است زیرا صبحانه مواد مغذی اصلی را فراهم می کند و باعث دوری شما از خوردن غذا و تنقلات در بین وعده ها می شود. تخم مرغ گزینه مملو از پروتئین است و می توانند اشتهای شما را کم کنند.

3. مصرف گوشت بدون چربی

گوشت قرمز حاوی مقدار زیادی پروتئین است و پروتئین برای پرشدن معده بسیار مناسب است. ولی گوشت قرمز معمولاً سرشار از چربی است که این چربی باعث می‌شود مزایای لاغری آن خنثی شود. استفاده از گوشت بدون چربی همانند سینه بدون پوست مرغ، انتخابی عالی برای برنامه لاغری شما است.

4. ماهی مصرف کنید

می‌توانید گوشت ماهی را جایگزین گوشت قرمز کنید. یکی از بهترین مواد غذایی، پروتئین ماهی است. بیشتر ماهی‌ها کم چرب هستند و ماهی‌های پر‌چرب هم اسیدهای چرب امگا 3 دارند که بسیار برای کاهش وزن مفید می‌باشند. اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهی سالمون، شاه ماهی و ماهی های چرب دیگر یافت می‌شود، به محافظت از ما در مقابل بیماری‌های قلبی و وضعیت‌های مزمن دیگر کمک می‌کند.

سایر مواد غذایی مناسب کاهش وزن

. برنج قهوه‌ای

برنج قهوه ای حاوی مقدار زیادی فیبر و کربوهیدارت اصلی است که انرژی فوری را برای شما فراهم می کند. بنابراین برنج قهوه ای برای ورزش به شما انرژی می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند. به علاوه کربوهیدارت هایی که به سادگی مصرف می شوند کمتر به چربی تبدیل می شوند.

. شکلات تلخ

تعدادی نکته ی جالب درباره ی شکلات وجود دارد اما در کنار خوشمزه بودن شکلات تلخ می تواند به کاهش وزن کمک کند. این غذا کمی سرعت هضم را کاهش می دهد که به معنی احساس سیری در مدت بیشتری است. نکته دوم، شکلات تلخ حاوی چربی های اشباع نشده است که متابولیسم را تحریک کرده و به سوختن کالری اضافی کمک می کند.

. چای سبز

مصرف چای سبز در کاهش وزن موثر است. چای سبز حاوی مقدار زیادی epigallocatechin gallate است که آنتی اکسیدانی برای تحریک چربی سوزی در بدن است.

جمع بندی

رژیم غذایی شما از هر غذایی که تشکیل شده باشد، باید مطمئن باشید که مخلوط درستی از مواد مغذی، ترکیبات مفید را برای سالم نگه داشتن خود مصرف می‌کنید.

پروتئین‌ها و چربی ‌ها و سبزیجات در کاهش سریع وزن نقش مهمی دارند. پس باید سعی شود که همه‌ی وعده‌های غذایی شامل یک منبع پروتئین، سبزیجاتی که کربو‌هیدرات کمتری دارند و یک منبع چربی باشد.

دسته بندی شده در: