آموزش تعمیرات کارتریج یکی از شاخه های دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری می باشد. دوره آموزش تعمیرات کارتریج شامل آموزش  شارژ انواع کارتریج رنگی و مشکی و عیب یابی آن و رفع عیوب می باشد. دوره آموزش تعمیرات کارتریج توسط اساتید مجرب دانشگاهی در کارگاه های مجهز و کاملا عملی آموزش داده می شود تا کارآموز زیر نظر اساتید مجرب با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار شود و از خدمات پشتیبان نامحدود آموزشگاه برخوردار شود.

دوره های آموزشی  شارژ کارتریج

شـنـاخـت بــخــش هـای یــک کـارتــریـج
آمـوزش تعویـض چیـپ ست کارتـریج لـیزری
تـعـلـیـم چـگونـگی تـعـویـض کـارتـریــج پـریـنـترهـای جوهـر افـشان
تـعـلیم نـحوه آزاد نـمودن گـرفتـگی نازل جوهر در پریـنـتر جـوهـر افشان
تـعـلیم شـارژ انـواع کـارتـریج ­های سیـاه- سفیـد و رنـگی که به صـورت لیـزری و جـوهر افـشان

آموزش شارژ کارتریج پرینتر جوهرافشان 

1. اولین مرحله این کار خرید کیت رنگ مخصوص پر کردن کارتریج از فروشگاه های مربوطه و یا فروشگاه های اینترنتی می‌باشد. قیمت این محصول حدودا نصف قیمت کارتریج پرینتر می‌باشد.

2. کارتریج خالی شده را از پرینتر خارج نمایید. (به یاد داشته باشید که درب پرینتر خود را پس از آن ببندید)

3. دستورالعمل موجود در کیت رنگ ها را مطالعه کرده و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید کارتریج مخصوص خودتان را پر کنید. (این دستوالعملی که در اینجا ذکر می شود، یک روش عمومی است)

4. سوراخ های موجود روی کارتریج که برای پرکردن آن تعبیه شده اند را پیدا کنید. می توان با مالش انگشت روی برچسب از وجود این سوراخ ها آگاه شد. لازم به ذکر است که برخی کارتریج ها چندین سوراخ دارند که تنها یکی از آنها می‌تواند کارتریج را شارژ کند. این سوراخ دارای یک اسفنج می‌باشد.

5. با استفاده از یک مداد نیز و یا سوزن، سوراخ مربوط به پرکردن کارتریج را باز کنید، همچنین می‌توانید برچسب روی کارتریج را با چاقو جدا کنید (جای صحیح سوراخ را می‌توانید با مطالعه دستورالعمل بیابید)

6. علاوه بر رنگ مشکی، سه رنگ آبی، زرد و قرمز هم وجود دارد. برای اینکه بدانید کدام سوراخ مخصوص کدام رنگ می‌باشد، هم می‌توانید دستورالعمل را مطالعه کنید، و هم این که می‌توانید با استفاده از یک خلال دندان، تک تک سوراخ ها را امتحان نموده و رنگ آن را تشخیص دهید. این قسمت برای جلوگیری از پرکردن اشتباه رنگ های کارتریج ضروری می‌باشد.

7. سرنگ مخصوص رنگ را پر کرده و آن را تا انتها درون سوراخ همان رنگ کارتریج فرو کنید، شما باید مطمئن شوید که جوهر را زیر فوم سوراخ را خالی نمایید. با خالی کردن جوهر بالای فوم، باعث می‌شود تا درون مخزن هوا بگیرد و کارتریج پرینت نگیرد.

8. حال به آرامی جوهر را درون مخزن خالی کنید، دقت کنید تا مخزن را بیش از حد پر نکنید.

9. سوراخ مربوطه را با یک تکه کوچک چسب نواری ببندید و مطمئن شوید که  جوهری از آن خارج نخواهد شد. (این روش بهتر از مهرومومی است که درون کیت خریداری شده وجود دارد)

10. کارتریج را درون پرینتر قرار دهید. هرگز کارتریجی که نشتی دارد را نصب نکنید.

11. پس از نصب برای اطمینان از جریان جوهر، فورا از پرینتر استفاده نمایید و آن را امتحان کنید.